Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Dyrektor: Małgorzata Jachowicz - Wróblewska
Strona WWW: sp2wielun.edupage.org
E-mail: sp2wielun@onet.pl

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu szczyci się 30-letnią historią i tradycją.  Nasza szkoła położona jest w zaciszu osiedla Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a jej lokalizacja w przyjaznym środowisku sprzyja organizacji jak najlepszych warunków do prawidłowego rozwoju dzieci.

Posiadamy nowoczesną i bogatą bazę szkolną i sportową. Dobrze wyposażone sale lekcyjne, które sukcesywnie modernizujemy i wyposażamy w nowoczesny sprzęt, pracownie przyrodnicze, komputerowe, biblioteczne centrum multimedialne, 2 sale gimnastyczne, sale do zajęć korekcyjnych, boisko typu „ORLIK”, boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej czynnej w godzinach 6.45 do 16.10, z bogatą i atrakcyjną ofertą zajęć.

W szkole funkcjonuje również gabinet pielęgniarki szkolnej oraz stołówka.

Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez nauczycieli posiadających specjalistyczne przygotowanie do ich prowadzenia. Dbając o wszechstronny rozwój i wysoki poziom nauczania zapewniamy zajęcia rozwijające i wspierające zainteresowania i potrzeby ucznia. Dla uczniów wymagających korekty różnorodnych dysfunkcji rozwojowych organizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne oraz gimnastyka korekcyjna.

Dzieciom i rodzicom oczekującym porady i wsparcia w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych służą pedagodzy szkolni.

Szkoła bierze udział w licznych projektach oraz programach w tym „Szklanka mleka”, „Owoce i warzywa w szkole”.

Uczniowie naszej szkoły osiągają dobre wyniki w egzaminach zewnętrznych oraz zajmują czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych, szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich, ogólnopolskich.

Oferta placówki

W naszej szkole zapewniamy bezpieczną, miłą i przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście dla każdego dziecka.

Obecnie w szkole funkcjonują oddziały: ogólnodostępne, integracyjne oraz sportowe o profilu - piłka siatkowa prowadzone we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (Siatkarskie Ośrodki Szkolne).

W roku szkolnych 2019/2020 planujemy utworzyć ogólnodostępne oddziały klas pierwszych, w których zapewnimy wszechstronny rozwój Państwa dzieci. Uczniowie tych klas będą pracowali na bazie programów rozwijających percepcję, uwagę, myślenie, wyobraźnię, doskonalących pamięć, uczących wrażliwości, szacunku dla innych osób i siebie oraz współpracy w zespole. Będą mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach specjalistycznych: korekcyjno-kompensacyjnych,  gimnastyki korekcyjnej, wspomagających rozwój ucznia.

Zajęcia dodatkowe

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych. Zapewniamy atrakcyjną i szeroką ich ofertę min:

·       koła naukowe tj. przyrodnicze, matematyczne, historyczne, językowe,

·       koła artystyczne tj. koło plastyczne, muzyczne, teatralne,

·       koła techniczne tj. informatyczne,

·       zajęcia sportowe.

oraz zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne i wspierające.

KLASA PIERWSZA 15 miejsc