Szkoła Podstawowa w Masłowicach im. Marii Konopnickiej

Dyrektor: Janusz Jasiński
Strona WWW: bip-sp.maslowice.um.wielun.pl
E-mail: sp_dyrmaswiel@poczta.onet.pl

Szkoła w obecnym budynku istnieje od 1966 roku. Od 2003 roku nosi imię Marii Konopnickiej. Dojazd z Wielunia to około 10 minut. Na parterze funkcjonuje oddział przedszkolny oraz prowadzone są zajęcia w klasach młodszych. Dzieci mają możliwość spożywania posiłków w formie cateringu.  Na pierwszym piętrze zajęcia maja uczniowie klas IV - VIII. W 2014 roku szkoła została ocieplona i zyskała piękną, kolorową elewację. W kolejnych latach wymieniono system centralnego ogrzewania i prowadzone są systematycznie remonty poszczególnych pomieszczeń.
Szkoła dysponuje dwoma placami zabaw oraz boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. W szkole działa świetlica szkolna czynna do 15:30 oraz biblioteka.
 Dokładamy wszelkich starań by panowała tu serdeczna atmosfera,  naszych uczniów otaczamy życzliwą opieką. Sprzyja temu mała liczebność klas nie przekraczająca 15 uczniów. Staramy się stworzyć atmosferę sprzyjającą osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości i kształtowaniu osobowości.

Już na etapie edukacji wczesnoszkolnej kładziemy duży nacisk na posługiwanie się poprawną polszczyzną, kształcenie matematyczno-przyrodniczego oraz wychowanie patriotyczne, ucząc miłości do Ojczyzny. Pragniemy, aby nasi uczniowie poznawali europejskie i światowe dziedzictwo historyczne i kulturowe.

Oferujemy:

• Wysoki poziom kształcenia
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

·         Opiekę psychologiczno-pedagogiczną (pomoc logopedyczną, konsultacje indywidualne prowadzone przez doświadczonych specjalistów PPP  współpracujących z placówką)

• Język angielski
  • Naukę religii (na życzenie rodziców)
  • Możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań dzieci
  • Wycieczki krajoznawcze i edukacyjne

Poza zajęciami przewidzianymi w podstawie programowej szkoła oferuje :

imprezy i spotkania okolicznościowe,

imprezy z udziałem rodziców i dziadków

udział w przedstawieniach  artystycznych

udział w programach profilaktyczno-wychowawczych

udział w akcjach charytatywnych

udział w konkursach wewnątrzszkolnych i pozaszkolnych

pomoc w odrabianiu lekcji w ramach czasu świetlicowego :

Nasza szkoła to miejsce realizacji pasji i zainteresowań dzieci, dlatego chętnie rozmawiamy z rodzicami o potrzebach naszych uczniów i staramy się sprostać ich oczekiwaniom. Zależy nam także na stałej współpracy z rodzicami.

KLASA PIERWSZA 12 miejsc